Избор на уредникот

Haak

Вести

Поминува рокот за референдумот...

Ноќеска на полноќ истекува рокот што Партијата на словенечкиот народ го имаше за да ги собере потребните 40 000 потписи, потребни за организирање референдум со кој...

Делегација во Киев, Украина

Делегација предводена од заменик претседателот на Владата Зоран Ставрески, во чиј состав се министрите за економија Фатмир Бесими и за транспорт и врски Миле Јанакиески, следните...

Спорт

Охрид интересен за спортски екипи од регионот

Охрид интересен...

Со фудбалскиот натпревар помеѓу српските екипи на ФК Радник ...

Технологија

Lexus планира знаменосецот ЛС да го понуди во „водородна“ верзија

Lexus планира з...

Следната генерација на знаменосецот на Леџус е можно да доби...

Култура

Домашната естрада во нова политичка мисија

Домашната естра...

 Хонорарот што ќе го добијат домашните поп-имиња за еден нас...

Здравје

Фризерски совет...

Не постои жена која не користи балсам за коса. Тој ритуал по...

Видео

Колумна

МХ Радио со свој предлог за доделување на награда за најмлад успешен спортист во Охрид

МХ Радио со сво...

Според јавниот повик од страна на Сојузот на спортови Охрид ...

Наша препорака

Галичица - Рајот на земјата

Галичица - Рајо...

Ако како и за многумина Охридската убавина ве понесе на пато...

Емисии

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.